Aksaray Üniversitesi
Tıp Fakültesi
Tıp Fakültesi Morfoloji Binası İçin Yer Tespiti Yapıldı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Tıp Fakültesi Morfoloji Binası için saha incelemelerinin başladığını, hedeflerinin 2021 yılında inşaat çalışmalarına başlamak olduğunu söyledi.

Bina için bir süredir yer tespit çalışmalarının sürdüğünü, Mühendislik Fakültesi ile Yeni Sosyal Tesis arasında kalan alanın uygun olarak değerlendirildiğini kaydeden Rektör Şahin, üst yönetimle birlikte belirlenen alanda incelemeler yaptı. Birinci ve dördüncü sınıf tıp öğrencilerinin bu yıl Aksaray’da eğitim-öğretime başladığını ve tıp öğrencilerinin sayısının peyderpey artacağını belirten Şahin, “Halihazırda Merkezi Derslikler ve ASÜBTAM’ın bazı bölümleri Tıp Fakültesi için düzenlendi ve herhangi bir eksiklik söz konusu değil. Ancak Tıp Fakültesi’ndeki faaliyetlerin verimini arttırmak için morfoloji binası büyük önem teşkil ediyor. Biz, süreci en başından beri takip ediyor ve nitelikli bir bina yatırımı için üzerimize düşen ödevlerimizi yerine getiriyoruz. Gerekli görüşmelerin ardından çalışmalar anlamlı bir zemine oturdu. Bir süredir yer tespiti ile alakalı çalışmalar devam etmekteydi, o da tamamlandı. Hedefimiz 2021 yılında bina inşaatına başlamak. Süreç bundan sonra çok daha hızlı şekilde ilerleyecektir” dedi. Derslikler, amfiler, laboratuvarlar, toplantı ve konferans salonları, personel ve uygulama odalarının yer alacağı bina, tıp eğitimi için gerekli tüm donanımlara sahip olacak.

Rektör Şahin’le birlikte Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayhan Özçifçi, Prof. Dr. Engin Deligöz, Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş ve Genel Sekreter Bayram Ali Yavaş, bina yapımı için planlanan alanı inceledi ve Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı Serpil Doğuş Gümüşsoy’dan bilgiler aldı.