Aksaray Üniversitesi
Tıp Fakültesi
ASÜ Tıp Bilimleri Dergisi’nin İlk Sayısı Yayınlandı

         Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Tıp Fakültesi’nin uzun ve titiz uğraşlarla hazırladığı “Aksaray Üniversitesi Tıp Bilimleri Dergisi”nin (ASUJMS) ilk sayısı yayınlandı.

Büyük bir mutluluk duyduklarını söyleyen Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Namık Özkan, bilimsel olarak özgün makalelerin yayınlanmasını amaçladıkları derginin yayın dilinin Türkçe ve İngilizce olarak belirlendiğini kaydetti. Bilim alanındaki ulusal yayımcılığın, yenilikçiliği ve üretkenliği tetikleyerek, uluslararası rekabete katkı sunduğunu da belirten Prof. Özkan, “Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak bu rekabetin içinde bulunmayı ve ülkemiz bilim insanlarına destek olmayı önemli buluyoruz. Dergimiz, sağlık alanında hazırlanan özgün nitelikli araştırma makalesi, derleme, olgu sunumu, editöre mektup, kısa bildiri, teknik not, konferans ve sempozyum bildirilerini hakem sürecinden geçtikten sonra yayınlanmak üzere kabul etmektedir. Dergimizin hazırlanmasında emeği geçen tüm akademik ve idari personelimize, hakemlerimize ve yazılarını göndererek katkı sağlayan tüm yazarlara çok teşekkür ediyoruz” dedi. Dergiye, https://dergipark.org.tr/tr/pub/asujms adresinden erişilebiliyor. 

           ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin de Tıp Fakültesi ailesini tebrik etti ve hazırlanan yayının bilim camiasına hayırlı olması dileklerinde bulundu.